Parapaddleboarding

Nový sport pro handicapované, který vnikl v dílně jihočeského výrobce vozíků společnosti Ultina, a který náš spolek uvádí do života. Proč? Není tajemstvím, že Aktivně s vozíkem a Ultina pojí pevné pouto…dá se říct, že Ultina s.r.o. je vedlejší produkt našich aktivit, o kterých si čtete na tomto webu.

A co je parapaddleboarding? Je to modifikace klasického paddleboardingu pro vozíčkáře. Handicapovaným sportovcům přináší obdobné pocity jako běžným sportovcům. Základem je skládací, nastavitelná sedačka a plovák opatřený upevňovacími oky (spolupracujeme s výrobcem plováků 2Wsports). Je to velice jednoduché a funkční. Opravdu jednoduché a přirozeně slýcháme při rozhovorech s některými příznivci: „Nejste první, něco podobného už jsme viděli ve světe… ano u jednotlivců… ano nebylo to tak promyšlené a zpracované…“ My reagujeme: „Fandíme všem pokusům a jsme otevřeni poznatkům... ale na tom, že jsme vytvořili nový sport, dali mu jméno, vyvinuli a vyrobili první standardizované závodní sady a uspořádali první závody parapaddleboardingu na světě, se nic nemění... " Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Jestli Vás parapaddleboarding upoutal a chtěli by jste si ho vyzkoušet, rádi Vám vybavení půjčíme. Jestli už parapaddleboardnig znáte, chcete se mu více věnovat a třeba máte chuť založit klub, se vším Vám pomůžeme! 

Vybavení pro rozvoj parapaddleboardingu je pořizováno s finanční podporou Jihočeského kraje. Děkujeme!

Kontaktujte Ivana Nestávala: 724 018 111, ivan.nestaval@aktivnesvozikem.cz